´Ruža´ triumfovala v Európskom pohári v Pécsi, je v osemfinále

11.12.2013 Celý región

Pécs 11. decembra (TASR) - Basketbalistky MBK Ružomberok triumfovali v stredu v záverečnom 6. kole G-skupiny Európskeho pohára FIBA na palubovke maďarského družstva PINKK Pécs 62:50 a postúpili do osemfinále súťaže. Zverenky trénera Juraja Suju v tabuľke obsadili druhé postupové miesto s bilanciou tri výhry a tri prehry.

Ružomberok v minulej sezóne ešte pod vedením kouča Štefana Sviteka, prenikol v EP až do semifinále.

Liptáčky vstúpili do zápasu nádejne, po zablokovaní prvého útoku domácich Baburová otvorila skóre trojkou. Hostky dokázali eliminovať domácu snahu a úvodnú štvrtinu vyhrali o päť bodov 18:13. Zvládli aj úvod druhej štvrtiny, keď ich náskok narástol na 21:13, ale Pécs dokázal ich náskok stiahnuť na dva body 19:21. Sujove zverenky odpovedal šnúrou piatich bodov, opäť trošku odskočili, a do polčasu ešte náskok zvýšili, keď išli tímy za stavu 32:25 pre "Ružu". V tretej štvrtine si Slovenky držali súpera na dištanc, viedli 37:30, domáce však súperky do väčšieho trháku nepustili, dokázali znížiť na rozdiel dvoch bodov 37:39, v posledných sekundách tejto časti si však Vesterbergová doskočila vlastný neúspešný trojkový pokus a jej následná trojka opäť dostala "žabky" do 7-bodového vedenia 44:39.

Záverečnú štvrtinu hostky zvládli, viedli v nej aj tri minúty pred koncom o desať bodov 53:43 a po konečnej 12-bodovej výhre 62:50 sa mohli tešiť z postupu.

PINKK Pécs 424 - MBK Ružomberok 50:62 (25:32)

Najviac bodov Pécsu: Ivanyiová 14, Minčíková 8 - zostava a body MBK: Murphyová 15, Kmeťová 10, Baburová 9, Brezániová 8, Mandičová 6, (Stalvantová 6, Černáková 5, Vesterbergová 3), TH: 8/6 – 23/20, fauly: 26:18, trojky: 4:4